fbpx

Dyrektywa Omnibus to ustawa unijna, która została przyjęta w 2018 roku. Jej cel to ujednolicenie przepisów dotyczących ochrony danych osobowych w całej Europie. Dyrektywa ta ma na celu zwiększenie ochrony danych osobowych dla obywateli UE oraz umożliwienie swobodnego przepływu takich danych w Unii. W związku z jej wprowadzeniem pojawił się szereg wymagań dla właścicieli sklepów internetowych, lecz nie tylko. Przedstawiamy podstawowe informacje dot. zmian. Znajdziesz tu również „Omnibus historia ceny – Darmowa wtyczka WooCommerce” – darmową wtyczkę dla sklepu WooCommerce.

Omnibus historia ceny - Darmowa wtyczka WooCommerce

Czym jest dyrektywa Omnibus?

W związku z wprowadzeniem Omnibus, właściciele sklepów internetowych mają kilka nowych obowiązków. Ty również musisz je spełnić, aby dostosować się do nowych przepisów. Oto niektóre z nich:

 1. Zgoda na przetwarzanie danych osobowych: Właściciele sklepów internetowych muszą jasno komunikować zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Zgoda ta musi być wyraźnie wyodrębniona i nie może być ukrywana w ogólnych warunkach korzystania ze sklepu.
 2. Polityka prywatności: Właściciele sklepów internetowych muszą opublikować politykę prywatności, w której wyjaśnione zostaną zasady przetwarzania danych osobowych klientów. Polityka ta musi być dostępna dla wszystkich klientów i musi być łatwo dostępna na stronie internetowej sklepu.
 3. Ochrona danych: Właściciele sklepów internetowych muszą zapewnić odpowiednie środki bezpieczeństwa. Tak aby chronić dane osobowe swoich klientów przed nieuprawnionym dostępem lub utratą.
 4. Prawa klientów: Właściciele sklepów internetowych muszą umożliwić swoim klientom korzystanie z praw. Takich jak prawo do sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania ich danych osobowych.

Wprowadzenie dyrektywy Omnibus oznacza, że właściciele sklepów internetowych muszą zwrócić szczególną uwagę na kilka spraw. Dotyczy to np. sposobu, w jaki gromadzą, przetwarzają i przechowują dane osobowe swoich klientów. Jeśli nie spełnią tych obowiązków, mogą zostać ukarani wysokimi karami finansowymi.

Dodatkowo, właściciele sklepów internetowych powinni regularnie sprawdzać, czy ich sklep jest zgodny z dyrektywą Omnibus. Powodem jest to, że przepisy te mogą ulec zmianie w przyszłości. Warto również pamiętać, że dyrektywa Omnibus nie jest jedynym aktem prawnym, który reguluje ochronę danych osobowych w Europie. Właściciele sklepów internetowych powinni być również świadomi innych przepisów i regulacji. Takich jak RODO, które mogą mieć wpływ na ich działalność.

Kogo dotyczy dyrektywa Omnibus

Dyrektywa Omnibus dotyczy wszystkich podmiotów, które przetwarzają dane osobowe w Unii Europejskiej. Dotyczy firm działających na terenie UE, jak i tych, które znajdują się poza UE, ale przetwarzają dane osobowe obywateli UE.

W szczególności dyrektywa Omnibus dotyczy właścicieli sklepów internetowych, ponieważ ci często gromadzą i przetwarzają duże ilości danych osobowych swoich klientów. Dotyczy to m.in. imion i nazwisk, adresów e-mail, numerów telefonów, adresów zamieszkania czy informacji o zakupach dokonywanych przez klientów.

Dyrektywa Omnibus jest ważnym aktem prawnym, który ma na celu zapewnienie odpowiedniej ochrony danych osobowych obywateli UE. Właściciele sklepów internetowych muszą być świadomi obowiązków, jakie nakłada na nich ta dyrektywa. Głównie dlatego aby uniknąć kar i zapewnić swoim klientom odpowiedni poziom ochrony.

Dyrektywa Omnibus Woocommerce

Sklepy oparte na silniku WooCommerce stanowią największy procent wszystkich sklepów internetowych na świecie, w tym również w Polsce.

Tysiące gotowych wtyczek, szybkość i łatwość obsługi – to tylko niektóre z mocnych stron tego systemu ecommerce. Właśnie dla właścicieli tych sklepów kierujemy nasz artykuł. Jeśli jesteś posiadaczem sklepu opartym na WooCommerce to mamy gotowe, darmowe rozwiązanie dla Ciebie.

Jednym z obowiązków sklepów internetowych jest informowanie o najniższej cenie danego produktu w ciągu ostatnich 30 dni. Ma to zapobiegać fałszywym promocjom i większej przejrzystości dot. cen produktu.

Nasza wtyczka dla WooCommerce częściowo zmniejsza ilość problemów przed jakimi stoisz jako właściciel sklepu internetowego po wejściu w życie Omnibusa.

Omnibus – historia ceny produktu

W Polsce Omnibus na dobre wszedł w życie z dniem 1 stycznia 2023 roku. Od tego czasu musisz wyświetlać najniższą cenę jaka pojawiła się w ciągu 30 dni, jeśli produkt jest w promocji.

Zdajemy sobie sprawę, że wprowadzenie takiej modyfikacji może oznaczać pewne trudności i stres. Dlatego powstał ten moduł i chcemy się nim podzielić z Wami za darmo. Poniżej znajdziesz link do pobrania wtyczki. Jeśli masz trudności z jej zainstalowaniem lub działa niepoprawnie, skontaktuj się z nami. Chętnie pomożemy dostosować tę wtyczkę do Twojego sklepu.

Omnibus historia ceny – Darmowa wtyczka WooCommerce

W związku z pojawieniem się nowych obowiązków i wyzwań jakie stoją przed właścicielami sklepów internetowych, postanowiliśmy przygotować darmową wtyczką. Gotowa, darmowa wtyczka dla najpopularniejszego systemu ecommerce w Polsce jakim jest WooCommerce.

Nasza wtyczka wymaga od ciebie minimum zaangażowania. Jedyne co musisz zrobić to pobrać plik ZIP, przejść do strony z wtyczkami w swoim sklepie WooCommerce i zainstalować ją. Cały proces zajmie mniej niż minutę. Już po chwili zobaczysz komunikat informujący o najniższej cenie produktu. Pamiętaj, że warunkiem jest to aby produkt był aktualnie w promocji. Jeśli produkt nie będzie przeceniony, informacja o cenie historycznej zniknie.

Wtyczka która udostępniamy:

 1. Jest 100% darmowa;
 2. Nie wymaga dodatkowej konfiguracji;
 3. Zapisuje historię ceny produktu przez ostatnie 30 dni;
 4. Kasuje historię ceny starszą niż 30 dni aby nie zapychać Twojej bazy danych;
 5. Analizuje zmianę ceny produktu i wyświetla najniższą cenę w ciągu ostatnich 30 dni;
 6. Wyświetla komunikat na stronie produktu, tuż obok ceny;
 7. Komunikat pojawia się tylko jeśli produkt aktualnie jest w promocji;

Pobierz darmową wtyczkę informującą o cenie produktu na przestrzeni ostatnich 30 dni. Całkowicie za darmo zainstaluj ją w swoim sklepie WooCommerce:

Nasza agencja interaktywna służy pomocą jeśli masz problem z instalacją tej wtyczki. Skontaktuj się z nami jeśli podczas instalacji naszej wtyczki dla WooCommerce napotkałeś trudności.