Fotolia znika z sieci

Znany bank zdjęć znika z sieci. Serwis Fotolia ogłosił, że zostanie zamknięty 5 listopada 2019 roku. Taką informacje otrzymali niedawno wszyscy subskrybenci portalu. Nie jest to jednak koniec giganta foto.

Fotolia jakiś czas temu została wessana przez Adobe Stock. Adobe od dłuższego czasu rozwija duży bank pod swoim szyldem. Adobe Stock oferuje nie tylko zdjęcia i wideo, ale również obiekty 3D i mockupy wszelkiej maści np. do wykorzystania w AI. To, że Fotolia zniknie z internetowej mapy było do przewidzenia. 4 lata temu serwis został kupiony przez Adobe za około 800 mln dolarów. Początkowo był poniekąd niezależnym bytem dołączonym do Creative Cloud, ale teraz los kochanego przez wielu banku zdjęć jest przesądzony.

Co dalej?

Nie warto się jednak smucić, właściciel się nie zmieni więc o jakość dostępnych materiałów nie powinniśmy się martwić. To wydarzenie można nazwać raczej tylko kosmetyczna zmianą i uporządkowaniem produktów giganta z USA.

Cieszymy się, że Adobe rozwija swoje produkty. Dzięki fotografiom wysokiej jakości również my możemy oferować naszym klientom strony internetowe oraz sklepy na światowym poziomie.

Poniżej fragment powiadomienia potwierdzającego tę informację: