fbpx

Agencja interaktywna to firma, która specjalizuje się w tworzeniu i realizacji projektów głównie na potrzeby internetu. Zakres usług może obejmować np. projektowanie stron internetowych, tworzenie sklepów internetowych, tworzenie aplikacji mobilnych, prowadzenie kampanii reklamowych. Ale również prowadzenie fanpage i inne działania z zakresu marketingu internetowego.

Agencja interaktywna

Agencja interaktywna – czym się zajmuje?

Agencje interaktywne to firmy skupione na rozwoju marek w sieci. Zajmują się również optymalizacją stron internetowych pod kątem wyszukiwarek. To poprawia ich widoczność w wynikach wyszukiwania i tym samym przyciągnięcie większej liczby potencjalnych klientów.

Oprócz tego agencje interaktywne często świadczą usługi z zakresu analizy danych i raportowania. Pomagając tym samym swoim klientom zrozumieć, jak ich działania online wpływają na ich biznes i jak mogą je poprawić. Często firmy takie są określane też jako agencja marketingowa, lub agencja reklamowa. Dzieje się tak ponieważ część usług oferowanych przez nie dotyczy stricte działań reklamowych i marketingowych.

Aby skutecznie wykonywać swoje zadania, agencje interaktywne muszą posiadać szeroki zakres umiejętności. Np. znajomość języków programowania, projektowania graficznego i marketingu internetowego. Zatrudniają one zarówno specjalistów z dziedziny informatyki, jak i specjalistów z dziedziny marketingu. To pozwala im na kompleksowe podejście do projektów swoich klientów.

Agencje interaktywne są coraz bardziej popularne, ponieważ coraz więcej firm dostrzega korzyści płynące z obecności w internecie. Dzięki ich pomocy mogą one skutecznie dotrzeć do szerokiego grona odbiorców i zwiększyć swoją sprzedaż. Jeśli więc prowadzisz własny biznes i chciałbyś poprawić swoją obecność w sieci, warto rozważyć współpracę z agencją interaktywną.

Agencja interaktywna – usługi

Jeśli udało nam się już ustalić to czym właściwie zajmuje się agencja interaktywna, czas na przegląd usług agencji interaktywnej. Do najpopularniejszych usług jakie świadczy agencja interaktywna możemy zaliczyć np:

  1. Prowadzenia fanpage
  2. Projektowanie stron internetowych
  3. Projektowanie sklepów internetowych
  4. Projektowanie UI/UX
  5. Projektowanie aplikacji mobilnych
  6. Kampanie Facebook ADS
  7. Kampanie Google ADS
  8. Projektowanie logo
  9. Branding

Każda agencja interaktywna posiada własny, indywidualny zakres usług, zależny od tego na czym chce się skupić. Agencje interaktywne to firmy, które z reguły oferują kompleksową obsługę firm w internecie. Dzięki agencji interaktywnej zbudujesz sklep internetowy, przeprowadzisz kampanie reklamową, zwiększysz sprzedaż i dotrzesz do nowych klientów.

Pamiętaj, że dobrze przygotowana oferta wymaga dokładnej konsultacji. Dlatego zawsze szczegółowo omawiaj swój projekt z agencją interaktywną, tak aby jej specjaliści precyzyjnie opracowali plan działania dający realne efekty.

Ile to kosztuje?

Jak wygląda cennik agencji interaktywnej? Koszt usługi jest zawsze zależny od stopnia skomplikowania danego projektu. Nie ma nigdy dwóch takich samych zleceń. Jeśli jesteś zainteresowany zleceniem jednych z powyższych usług, po prostu napisz do nas: darmowa wycena usługi.

Projektowanie stron internetowych – zadanie agencji interaktywnej

Przyglądając się dokładniej usługom świadczonym przez agencje interaktywne warto wziąć pod lupę kilka z nich. Do jednej z najpopularniejszych usług w każdej agencji interaktywnej należy tworzenie stron internetowych. Internet zdominował nasz świat i trudno wyobrazić sobie bez niego życie. Dziś każda firma posiada swoją stronę internetową, a jeśli nie, powinna szybko nadrobić swoje zaległości. Profesjonalna strona internetowa bardzo szybko może zmienić lokalną firmę w ogólnokrajową markę, rozpoznawaną przez wielu.

Prowadzenie fanpage – marketing od agencji interaktywnej

Jeśli o podbijaniu rynku mowa, nie możemy zapomnieć o dobrej reklamie. Plakaty i ulotki – to dziś relikt przeszłości. Oczywiście mogą one stanowić uzupełnienie większej całości, ale to w mediach społecznościowych jest dziś siła! Dobrze poprowadzony profil na Facebook czy Instagram może skutecznie wpłynąć na Twoją sprzedaż. To również zadanie jakie możesz zlecić agencji interaktywnej (w tym przypadku pełniącej rolę agencji social madia).

Projektowanie sklepów internetowych – to zlecisz agencji interaktywnej

Duża sprzedaż to marzenie każdego nowego posiadacza sklepu internetowego. Oczywiście aby sprzedawać dużo potrzebny jest profesjonalny sklep internetowy. Budowa sklepu internetowego to zadanie wieloetapowe i wymagające specjalistycznej wiedzy. Agencja interaktywna która posiada w swoim zespole doświadczonych front-end developerów, UI/UX designerów i specjalistów od ecommerce odnajdzie się w tym zadaniu.

Skuteczne kampanie ADS

Gdy myślisz o agencji interaktywnej jako o firmie która zajmuje się kompleksową obsługą firm w internecie, nie możesz zapomnieć o kampaniach ADS. Mówimy tutaj o kampaniach reklamowych w Facebook ADS oraz Google ADS. Tuż za budową stron i sklepów internetowych są to najczęściej zlecane usługi. Agencja interaktywna moze przeprowadzić cię przez cały proces reklamowy. Od przygotowania strategii, przez jej wdrożenie, na analizie i stałej opiece kończąc. Kampanie reklamowe ADS to obecnie jedne z najskuteczniejszych działań reklamowych w internecie. Mają tę przewagę nad pozycjonowaniem, że działają natychmiast! Nie musisz czekać wielu miesięcy lub lat aby zobaczyć wyniki.

Agencja interaktywna – obszar działania

Jak już ustaliliśmy, agencje interaktywne to firmy, które głównie oferują usługi w obrębie internetu. Zatem dość oczywiste jest również to, że działają globalnie. Szukając agencji interaktywnej nie musisz szukać firmy lokalnej. Załóżmy, że dopiero zaczynasz swój biznes i szukasz firmy, która pomoże Ci rozwinąć skrzydła. Siadasz przed komputerem i szukasz: Agencja interaktywna Warszawa, Agencja interaktywna Łódź. Przy tym rodzaju działalności, nie ma to większego znaczenia, ponieważ większość agencji interaktywnych pracuje zdalnie.

Bardzo często pracownicy agencji interaktywnej np. z Warszawy są rozsiani po całym kraju, a nierzadko również świecie. Narzędzia jakimi dysponują agencję interaktywne pozwalają skutecznie konsultować projekty pomiędzy poszczególnymi pracownikami. Dotoczy to również ich klientów, aby móc przeprowadzić kompletny briefing z klientem nawet z drugiego końca świata.

Agencja interaktywna – kompleksowa obsługa?

Czy zatem agencja interaktywna świadczy usługi kompleksowe? Jeśli szukasz firmy, która przygotuje dla Ciebie sklepów internetowy, lub stronę. Firmy która od zera stworzy Twoją markę oraz zajmie się marketingiem Twojej firmy w sieci to nie ma lepszego wyboru niż agencja interaktywna. W świecie zdominowanym przez Internet, to właśnie agencja interaktywna jest tą która najlepiej zrozumie Twoje potrzeby.

Niezależnie od tego czy już posiadasz swoją firmę, czy dopiero zaczynasz chętnie udzielimy Ci wsparcia. Napisz do nas i opisz nam swój cel, a my znajdziemy rozwiązanie idealne dla Twojej firmy: napisz do nas.